Küçük Kız Polin Dizisi

3 Yaş ve Üzeri

Eğitmen, öğretmen ve Montessori uzmanlarınca hazırlanmış, “Montessori Eğitim Metodu”nu anlatan 7 kitap, 14 öykü

Her birinin sonunda çocuk eğitimiyle ilgili uzman kişilerin öğütlerine yer verilen, küçük çocukların içinde kendilerini bulacakları kısa öyküler... Anne babalar çocuk yetiştirirken kendi görüşlerinin yanı sıra büyüklerinin de görüşlerinden yararlanırlar. Ayrıca değişimin kaçınılmaz olduğu çağımızda çocuk eğitimiyle ilgili uzman görüşlerine olan gereksinim de kaçınılmazdır.Küçük Kız Polin dizisi; Montessori anlayışıyla okul öncesi çocuklara kendi başlarına yapabilecekleri pek çok oyun, eylem ve etkinliği eğlenceli bir biçimde öğretirken, uzmanların/eğitmenlerin görüşlerine yer vererek anne babalara rehberlik ediyor.

Kedi - Fare Oyunu

Beş yaş üzeri çocuklarla, gençlerle ve ebeveynlerle birlikte oynamak için…

Ön belleğiniz güçlü mü? Renkler ve biçimler aracılığıyla oynanan bu oyundaki öykünün baş kişileri tombul kedi Mırnav ve küçük, sevimli, çıtkırıldım fare Süzgün. Onların nerede olduklarını bulabilmek için sayfaların köşelerindeki resimlere dikkatle bakın, ayraçları resimde uygun yeri bulana kadar sayfanın üstünde gezdirin. Onları buldunuz mu? Ön bellek testinden geçtiniz demektir. Bu kitap, yaşınız kaç olursa olsun sizin görsel alan algınızı, dikkat algınızı geliştirecek ve renk bileşkeleri içinde Mırnav ve Süzgün’ü sobelemenizi sağlayacak.

Bukalemun Kitabı

Beş yaş üzeri çocuklarla, gençlerle ve ebeveynlerle birlikte oynamak için…

Ön belleğiniz güçlü mü? Bukalemun sayfalardaki resimler içinde saklanıyor, onu arayın ve bulun! Bukalemun, üzerindeki motif ve renklerle size nerede olduğuyla ilgili ipucu veriyor. Bu kitap, yaşınız kaç olursa olsun sizin görsel alan algınızı, dikkat algınızı geliştirecek ve renk bileşkeleri içinde bukalemunu sobelemenizi sağlayacak…

Kızmak

Burak o sabah uykusundan biraz söylenerek kalktı! Sanki içinde bir başkası vardı: Kızgın yani Sevimsiz Öfke! Bakalım, Burak bu davetsiz konukla baş edebilecek mi?

Kıskanmak

Jale, kardeşi Okan’ı kıskanıyordu. Çünkü bütün güzel armağanlara ona alınıyordu. Jale de bir köşeye çekilip suratını asarak oturuyordu. İşte çirkin benliğin içinde saklanan kıskançlık da tam o anda ortaya çıkıyordu.

Korkmak

Korku insanı her yerde izler! Tabii Elif’i de... Elif her şeyden kaygı duyar; sesler, canavarlar, gece yarısı, kısacası olmadık şeyden korkar! Ona nasıl güven verebiliriz?

Sevinmek

Koray ve Okan birlikte kayak yapmaya gidiyor. Ne kadar güzel bir gezi olacak. Okan yine de kaygılı. O da Sayın Sevinç’in yardımıyla sevinecek mi? Ne dersiniz?

Utanmak

Orhan, neşeli ve meraklı bir çocuk ama yalnızca evde! Okul gezisi boyunca çekingen biri gibi davranıyordu; sözleri ağzında geveliyor, kızarıyor ve konuşmak istemiyordu. Hepsi utangaçlığı yüzünden!

Çizmeli Kedi

4-12 Yaş

Bu kitapların resimleri yok! Resimler yerine piktogramlar konmuş. Tüm yaratıcılık, çocuğun düş gücüne ve anlatı becerisine bırakılmış. Bu kitaplarda anlatıcı; düş kurmayı, başlangıç, gelişme, sonuç süreçleri içinde masallarla yolculuk yapmayı ve sözel anlatımını geliştirmeyi öğrenecek. Okurun, kitapta her zaman yanında olan bir rehberi var. Bu rehber ayrıntılı bilgilerle dolu bir ayraç. Anlatıcıyı takıldığı yerde yönlendiren bir bilgi kartonu var. Bakalım sizin masalınız nasıl olacak?

Kırmızı Başlıklı Kız

4-12 Yaş

Kırmızı Başlıklı Kız masalını herkes bilir. Peki, bu masalı yeniden, kendi istediğin gibi anlatmaya ne dersin? Kitabın içindeki piktogramlar yardımıyla masalı kendi istediğin gibi anlatabilirsin. İstersen kitap ayracındaki masal özetini okuyup yol alabilir, istersen de kendi sözcüklerinle kendi masalını yaratabilirsin. Böylece dünyada eşi benzeri bulunmayan, kendine ait bir masal anlatmış olursun.

Nino Dino - Evde Bebeğe Yer Yok

3-6 Yaş

Nino Dino, annesi ve babasıyla evde tek başına yaşarken çok mutluydu. Derken bir gün evin ortasına kocaman bir yumurta geldi. “Yoksa bu bir bebek mi? Daha neler!” dedi Dino.

Nino Dino - Hiçbir Şeyden Korkmuyor

3-6 Yaş

Nino Dino artık bir bebek değildi, bugün büyük ormanı keşfetmeye çıkmıştı. Kulağına bazı gürültüler geldi. O bağırarak “Bilin ki Nino Dino hiçbir şeyden korkmaz!” dedi.

Nino Dino - Okula Gitmek İstemiyor

3-6 Yaş

Anne ve babası Dino’ya “Yarın okula başlayacaksın” dedi. “Benim okula gitmeme gerek yok. Ben zaten üçe kadar sayı saymasını biliyorum. Bak: Bir, iki, üç!” dedi Nino. “Kesinlikle gideceksin” dediklerinde “ASLAAA!” diye bağırdı

Parmaklarımla Resim Yapıyorum Serisi

3-8 Yaş

Bu kitaplar alışılagelmiş boyama kitaplarından değil. Bunlar çocuklarda yaratıcılığı, bir oyuna, buluşlar çılgınlığına dönüştüren etkinlik kitapları. Onlara yalnızca bir keçe kalem, parmak boyası ya da bir sulu boya takımı vermeniz yeterli. İşte o zaman onların ne kadar yaratıcı olduklarına ve kitaplarında olmayan nice yeni karakterler yarattıklarına tanık olacaksınız. Dönüştüren çalışmalar…

Gözüpek Tavşan

5-8 Yaş

Küçük tavşan Uzun Kulak bu serüvende yalnız değildi. Küçük kardeşi Gözüpek de onun gibi korkusuzdu ama ortadan kaybolmuştu… Uzun Kulak korku içindeydi! Bu sabah anne tavşan, Gözüpek Tavşan’ın yatağını boş bulunca çok kaygılandı. Yastığının üstündeki nottan onun kötü büyücüyü cezalandırmaya gittiğini öğrendi. Neyse ki Uzun Kulak oradaydı, hiç zaman kaybetmeden hızla çıkıp korkusuz küçük kardeşini aramaya gitti. Uzun Kulak; şansına, suratsız avcı hayvanlara, saldırgan gelinciğe, duygusal kurda küçük kardeşini yolculuk sırasında görüp görmediklerini sordu. Hepsi de küçük bir tavşanın gözlerini korkuttuğunu söyledi. Gözüpek Tavşan bu koca vahşi hayvanları yıldıracak kadar korkusuz olabilir miydi?

Prens Şarman Neredesin? Huu Huu!

6-12 Yaş

Bu masal; alışılagelmiş klasik masalların dışında, ayrımlı, oyunlu, seçenekli ve okurun onu dilediği gibi yönlendirmesine olanak sağlayan ilginç bir yapıya sahip. Gül ile Yasemin ormanda Prens Şarman’ı bulmak için yolculuğa çıkıyor. Bu yolculukta Gül ve Yasemin, sayfaların köşelerinde bulunan iki simgeden birini seçerek masal içinde ilerliyor. Her seçimde kızların masalları değişiyor ve ortaya yeni, ayrımlı masallar çıkıyor.

Nils Holgersson’un Büyük Yolculuğu

6-9 Yaş

Nils, yerinde duramayan, yaramaz, küçük bir çocuktu. Gününü çiftliklerindeki hayvanlarla oynayarak geçirirdi. Ama hayvanlar onunla birlikte olmaktan pek mutlu değillerdi. Çünkü Nils, onların canını acıtan şakalar yapıyor, onları kovalıyor ve korkutuyordu. Sonunda bir gün evlerine külahlı bir cüce geldi ve ona öyle bir ceza verdi ki bu kez Nils, hayvanlardan kaçmak zorunda kalıp beyaz kazıyla birlikte büyük bir yolculuğa çıktı.

Gidin Kurtlar Gidin!

6-9 Yaş

Bir gece benim odama bir kurt geldi. Çok korktum. Hemen annemin ve babamın yanına gittim. Ertesi gece kurt yine geldi, hem de bir arkadaşıyla… O zaman annem bir sıçrayışta yerinden kalktı ve onlara: “Sizden korkmuyoruz!” dedi. “Gidin kurtlar, gidin!” Sonra bana, kurtlarla baş etmek için neler yapmam gerektiğini anlattı.

Nedensiz Kavga Rüzgâr ile Emre

6-9 Yaş

Rüzgâr karavanda, Emre evde yaşıyordu. Çok iyi arkadaştılar. Bir kış sabahı, eski bir arabanın içinde bir koyun buldular. O anda Rüzgâr ona küçük bir karavan, Emre de bir kulübe yapmak istedi. İlk kez, kesinlikle aynı fikirde değillerdi!

Küçük Ogri Okula Gidiyor

6-9 Yaş

Küçük Ogri’nin yaşamı hiç de eğlenceli değildi. Canı sıkılıyor ve et kokan bu yuvadan dışarı çıkmak istiyordu. Derken bir gün Ogri okula gitti. İşte o gün ilk kez kitaplarla tanıştı. Öylesine çok sevdi ki kitapları artık yuvaları ona o kadar sıkıcı gelmiyor ve yaban meyveli pasta kokuyordu.

Küçük Havuç ile Pantolonlu At

6-9 Yaş

Çip’in yaşamı pek renkli değildi ama onun bir bisikleti vardı. Bir gün dostu Ayı Godo’nun eviyle bisikletini değiştirdi ve böylece komik bir öykü başladı.

Yeşil Kurt

6-9 Yaş

Gri renkli kurtların ülkesinde yeşil bir kurt olmak hiç de güzel bir şey değildi. Roro yeşil renkli bir kurttu ve bu, onu çok üzüyordu. O da öteki kurtlar gibi gri renkli bir kurt olmak ve onların arasına katılmak istiyordu. Ama ne yaptıysa olmadı, her keresinde yalanı ortaya çıktı. Bu üzüntüsü, sonunda sevimli bir periye denk gelene kadar sürdü.

TROPSUPER - Jurassic Tavuk

Balbir:
- Geçtiği her yeri yıkan, dev bir T-Rex var. Onu durdurmamız gerekiyor.
Bruno:
- Desene, yine iş bize düştü.

TROPSUPER - Yarasa Pembiş’in Sorunları

Balbir:
- Avcılar hayvanları uykuda yakalamayı severler yani çantada keklik.
Bruno:
- Oysa kahramanlar için her şey oyunsuz, yüz yüze olmalıdır.

Nono Ateşi Buluyor

3-8 Yaş

Nono, annesi ve babasıyla küçük bir mağarada yaşayan yabanıl bir çocuktu. En iyi arkadaşı, onu her yerde izleyen küçük kertenkele Tete’ydi. Ne zaman babası yiyeceklerinin azaldığını söylese babasıyla ava çıkmak için can atıyordu! Ama babası her zaman ava çıkmak için daha çok küçük olduğunu söyleyerek onu mağarada bırakırdı.

İlk Duvar Resimleri

3-8 Yaş

Nono, o gün yine babasıyla ava gidemiyordu. Küçük kertenkelesi Tete’yle birlikte ne yapacaklarını bilmez bir biçimde ormanda dolaşıp durduktan sonra sıkılıp mağaraya geri döndüler. Her zaman yalnız kaldığı için kızgındı. Yarısı sönmüş odun ucuyla her yere bir şeyler çizmeyi başladı. Ve birden aklına harika bir fikir geldi. Ava gidemeyecek kadar küçük olabilirdi ama bu, onun beceriksiz biri olduğunu göstermezdi.

Ayşe Yalan Söylüyor

Ayşe pazartesi akşamlarını çok seviyordu. Annesi ve ağabeyleri evde olmadığı için ablası Merve ona bakıyordu. Merve midilli resimleri yaparken Ayşe onları boyamak için izin istedi. Ertesi gün bu resimleri alıp okula gitti. Arkadaşları bu resimleri kimin yaptığını sorunca resimleri kendisinin yaptığını söyledi ve yalanlar arkası arkasına gelmeye başladı.